تبلیغات
افزایش امار بازدید - بررسی حومه های شهری و مسائل ومشکلات آن

افزایش امار بازدید

در صورتی که نتوانستید به صورت آنلاین پرداخت و دانلود نمایید برای خرید تلفنی با 09010593607 تماس بگیرید.

بررسی حومه های شهری و مسائل ومشکلات آن

بررسی حومه های شهری و مسائل ومشکلات آن دسته: علوم انسانی
بازدید: 8 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 1773 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

ﭼﮑﯿﺪه ﺑﯿﻦ ﺷﻬﺮ و ﻣﻨﻄﻘﻪ ﭘﯿﺮاﻣﻮن (یا همان حاشیه نشینی) آن ﭘﯿﻮﻧﺪﻫﺎﯾﯽ ﻧﺎﮔﺴﺴﺘﻨﯽ ﺑﺮﻗﺮار و ﺷﮑﻞ اﯾﻦ رواﺑﻂ ﻣﺨﺘﻠـﻒ و ﮔﻮﻧﺎﮔﻮن اﺳﺖ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ اﯾﻦ رواﺑﻂ، ﺣﻮزه ﻧﻔﻮذی را ﺗﺸﮑﯿﻞ داده ﮐﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرتﻫﺎی ﮔﻮﻧﺎﮔﻮن رواﺑﻂ ﺑﯿﻦ ﺷﻬﺮ و ﻧﻘﺎط ﭘﯿﺮاﻣﻮن را ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻣﯽﮐﻨﺪ اﯾﻦ رواﺑﻂ ﯾﮑﺴﺎن ﻧﺒﻮده، از ﺷﺪت و ﺗـﺮاﮐﻢ واﺣﺪی ﺑﺮﺧﻮردار ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ؛ ﺑﻠﮑﻪ ﺑﻪ ﺷﺮاﯾﻂ ﺟﻤﻌﯿﺘﯽ، ﺟﻐﺮاﻓﯿﺎﯾﯽ و ﻧﻘﺶ ﺷﻬﺮ در ﺳﺎﺧﺘﺎر

قیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید

مقدمه

اﺳﺎس ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت و ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺟﻐﺮاﻓﯿﺎﯾﯽ در زﻣﯿﻨﻪ ﺳﻠﺴﻠﻪ ﻣﺮاﺗﺐ ﺷﻬﺮی ﻣﺘﺄﺛﺮ از ﻋﻘﺎﯾﺪ و ﻧﻈﺮﯾﺎت ﮐﺮﯾﺴﺘﺎﻟﺮ اﺳﺖ. ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻣﮑﺎن ﻣﺮﮐﺰی ﺑﺮای ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺑـﺎر در ﮐﺘـﺎب وی ﺑـﺎ ﻋﻨـﻮان "ﻣﮑﺎنﻫﺎی ﻣﺮﮐﺰی درﺟﻨﻮب آﻟﻤﺎن"(1933)، ﻃﺮح ﺷﺪه اﺳﺖ. ﻣﮑﺎن ﻣﺮﮐﺰی ﺑﻪ ﻣﮑﺎﻧﯽ ﮔﻔﺘـﻪ ﻣﯽﺷﻮد ﮐﻪ ﮐﺎﻻ و ﺧﺪﻣﺎت را در اﺧﺘﯿﺎر ﻧﻮاﺣﯽ ﺣﻮل وﺣﻮش ﺧﻮد ﻗﺮار ﻣﯽدﻫﺪ و از اﯾـﻦ ﻧﻈـﺮ ﺑﺮای ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻣﺘﻌﺪدی ﻣﺮﮐﺰﯾﺖ دارد و ﻣﻨﺒﻊ ﻣﺎﯾﺤﺘﺎج آﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺣﺴﺎب ﻣﯽآﯾﺪ. در واﻗﻊ، اﯾﻦ ﻧﻈﺮﯾﻪ در ﺟﻬﺖ ﭘﺎﺳﺨﮕﻮﯾﯽ ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﺗﻮزﯾﻊ ﻓﻀﺎﯾﯽ ﺷﻬﺮ و ﺳﻠﺴﻠﻪ ﻣﺮاﺗﺒﯽ آﻧﻬﺎ ﻃﺮح رﯾﺰی ﺷﺪه اﺳﺖ و ﻣﺮﮐﺰﯾﺖ ﯾﮏ ﻣﮑﺎن ﺑﺎ اﻓﺰاﯾﺶ و ﮐﺎﻫﺶ ﺳﺮوﯾﺲدﻫﯽ ﺑﻪ آن ﻣﮑﺎن اﻓﺰاﯾﺶ و ﮐﺎﻫﺶ ﻣﯽﯾﺎﺑﺪ. ﺑﻪ ﻟﺤﺎظ ﺟﻐﺮاﻓﯿﺎﯾﯽ ﻧﯿﺰ ﺷﻬﺮﻫﺎی اﯾﺮان ﺑﺎ اﺗﮑﺎء ﺑﻪ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻧﻔﻮذ ﺧﻮد ﺗﮑﺎﻣﻞ ﻣـﯽ ﯾﺎﺑﻨـﺪ و ﺑﯿﺸـﺘﺮ ﻣﺮاﮐﺰ ﺷﻬﺮی و روﺳﺘﺎﯾﯽ از ﻧﻈﺮ اﻗﺘﺼﺎدی و اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺑﻪ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ واﺑﺴﺘﻪ اﻧﺪ. اﯾﻦ ﭘﯿﻮﺳﺘﮕﯽ در ﻫﺮ ﯾﮏ از ﻧﻮاﺣﯽ ﺟﻐﺮاﻓﯿﺎﯾﯽ اﯾﺮان ﺑﺎ ﺗﻮﺟـﻪ ﺑـﻪ ﺗﻨـﻮع ﺷـﺮاﯾﻂ ﻃﺒﯿﻌـﯽ و ﻣﻨـﺎﺑﻊ اﻗﺘﺼـﺎدی و ﭘﯿﻮﻧﺪﻫﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﻗﻮﻣﯽ، ﻧﺴﺒﯽ و ﻣﺘﻨﻮع اﺳﺖ (رﺿﻮاﻧﯽ،168 ،1381)

با توجه به رشد و گسترش شتابان شهری حومه های شهری نیز در معرض توسعه قرار گرفته و به محیط شهری نزدیک شده. این امر بیانگر اینکه باید به حومه های شهری بیش از گذشته توجه کرد.و من در این پروژه به بررسی حاشیه های شهری و راههای پیشرفت آن پرداخته ام با امید به آینده ای که هیچ یک از محیط شهریمان دچار مسائل و مشکلات بزرگ نشوند.موردی که در خود شهر ما (پارس آباد) به صورت خیلی زیاد به چشم میخورد.

قیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید

برچسب ها : بررسی حومه های شهری و مسائل ومشکلات آن , حومه , شهر , مشکلات , Check suburbs and the problems it , با توجه به رشد و گسترش شتابان شهری حومه های شهری نیز در معرض توسعه قرار گرفته و به محیط شهری نزدیک شده , , اﺳﺎس ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت و ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺟﻐﺮاﻓﯿﺎﯾﯽ در زﻣﯿﻨﻪ ﺳﻠﺴﻠﻪ ﻣﺮاﺗﺐ ﺷﻬﺮی ﻣﺘﺄﺛﺮ از ﻋﻘﺎﯾﺪ و ﻧﻈﺮﯾﺎت ﮐﺮﯾﺴﺘﺎﻟﺮ اﺳﺖ

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

نظرات() 
What causes pain in the Achilles tendon?
دوشنبه 16 مرداد 1396 08:33 ب.ظ
Woah! I'm really loving the template/theme of this site.

It's simple, yet effective. A lot of times it's very hard to get that "perfect balance" between user friendliness and visual appearance.
I must say that you've done a great job with this.

Additionally, the blog loads extremely quick for me on Firefox.

Excellent Blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نویسندگان

 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :